>> Shqip Deutsch English Favoritet Rekomando Newsletter abonim
Travel & Marketing
Homeseite
Shërbimet tona
Rezervime online
Kontakt
Turizem Lundrime Marketing Panaire Webdesign Kredi Pune Shop
  Ju jeni ketu: >Homeseite >Sherbimet > Udhetime > Udhetime Gjermani - Kosove Kontaktieren Sie uns 
:: Gjermani - Kosove
» Dortmund - Prishtine
» Aachen - Presheve

:: Gjer.-Kroaci-Kosove
» Dortmund - Prishtine

:: Gjermani - Shqiperi
» Kassel - Tirane
» Dortmund - Tirane

:: Gjer.-Kroaci-Shqiperi
» Dortmund - Tirane

:: Gjermani - Maqedoni
» Düsseldorf - Shkup
» Hamburg - Struge
» Bielefeld - Struge

:: Belgjike - Kosove
» Bruksel - Prishtine

:: Zvicerr - Kosove
» Gjeneve - Prishtine

:: Udhetime sezonale
» Hamburg - Prishtine
» Berlin - Prishtine
» Londer - Prishtine
» Paris - Prishtine
» Osnabrück - Prishtine

:: Autobuse modern
Autobuset me te cilet organizojme udhetimet tona jane modern me ajer te kondicionuar, kuzhine, televizion, WC, 49-51 ulese, ...

:: Partneret
Partnere te tjere
:: Udhetime me autobuse per ne Kosove
Ketu me poshte ju prezentojme linjat e rregullta aktuale te udhetimeve me autobuse Gjermani - Kosove dhe Kosove - Gjermani

Udhetime me autobus Gjermani - Kosove nepermjet Austrise dhe Hungarise

1 ) Dortmund - Prishtine: çdo te marte, merkure, premte dhe shtune
2 ) Aachen - Presheve-Gjilan: çdo te marte dhe te premte
1) Dortmund - Prishtine
Nisja
Gjermani

Vendet e nisjes / arritjes ne Gjermani Arritja
Gjermani
04:00 Dortmund Hbf, Bussteig A+B ose 1-2 19:00
04:50 Essen, Hbf., Touring-Haltestelle, Südseite, Rheinstr. 18:00
06:00 Düsseldorf, Hbf., Westseite, Worringerstr. 16:45
07:00 Köln aeroport, Terminal 2 14:30
10:00 Frankfurt Hbf, Pforzheimerstraße 11:30
11:00 Mannheim Hbf., Busbahnof 10:30
12:00 Karlsruhe Hbf, Südseite 09:30
14:00 Stuttgart, Flughafen ZOB
08:30
15:30 Ulm Böfingen ZOB, Eberhard-Finckh-Straße 07:15
17:30 München ZOB, Hackerbrücke - Arnulfstr. 17
05:00
     
15:00 Podujeve 07:30
16:00 Prishtine, stacioni i autobuseve 07:00
Arritja
Kosove
Arritja ne Kosove nje dite me vone.
Nisja
Kosove
  Zbritje: femijet prej 0-10 vjec 20%  
Nisja nga Prishtina çdo te merkure dhe te shtune ora 07:00


2) Aachen - Presheve/Prishtine çdo te marte dhe premte
Nisja
Gjermani

Vendet e nisjes / arritjes ne Gjermani
Arritja
Gjermani
06:00 Aachen, stacioni i autobuseve Rote Erde 18:00
07:00 Düsseldor Hbf., ZOB 17:00
08:00 Köln Aeroport, Terminal 2 16:00
11:30 Mannheim Hbf., ZOB 13:30
13:30 Stuttgart Flughafen Busterminal, ZOB
12:00
14:30 Ulm Böfingen., ZOB
11:00
17:00 München ZOB an der Hackerbrücke
09:00
     
15:00 Presheve, stacioni i autobuseve 07:30
16:00 Gjilan, stacioni i autobuseve 07:30
17:00 Prishtine, stacioni i autobuseve 06:30
Arritja
Kosove
Arritja ne Kosove nje dite me vone.
Nisja
Kosove
  Zbritje: Femijet 0 deri 10 vjec 20%  
Nisja nga Prishtina çdo te shtune ora 06:30


:: Çmime speciale nga shume qytete te Gjermanise
Dortmund - Prishtine vetem 100 euro  (Bilete nje drejtimshe)

Aachen - Prishtine vetem 90 euro (bilete nje drejtimshe)

Çmimet tjera per udhetime me autobuse ne destinacionet Gjermani - Kosove dhe hollesi tjera aktuale mund ti kerkoni permes telefonit apoe-mailit.

Informacion i rendesishem: qytetaret me pasaporte te Kosoves dhe leje qendrimi te rregullt, mund te udhetojne nepermjet linjes Hungari&Serbi nese posedojne edhe leternjoftimin e Kosoves. Femijet nen 18 vjeç perveq pasaportes, duhet te kene edhe çertefikaten e lindjes te Kosoves, ne te cilen duhet te vendoset nje foto aktuale.

Perveq udhetimeve me autobus ofrojme edhe fluturime direkte per ne Prishtine. Per me teper per fluturime per ne Prishtine klikoni ketu.
Me teper
:: Gjermani - Kosove
Shtutgart - Prishtine
Vetem 80 € (nje drejtim)

München - Prishtine
Vetem 60 € (nje drejtim)

*Çmimet e larteshenuara vlejne per linjen me autobus Dortmund - Prishtine nepemjet Hungarise

Iliria Agentur ne:
Behu fan i Iliria Agnetur ne Facebook Behu anetare i Iliria Agentur ne Google plus Percjelleni Iliria Agentur ne Twitter Vizito kanalin e Videove ne YoutubeVizito Blogun e Iliria Agentur

:: Gjermani - Kosove
Nga keto qytete te Gjermanise mund te udhetoni me ne per ne Kosove: Dortmund, Essen, Düsseldorf, Köln, Frankfurt, Mannheim, Karlsruhe, Stuttgart,
Ulm, München, Hamburg, Bremen, Kassel, Nürnberg

:: Kosove - Gjermani
Me Iliria Agentur mund te udhetoni nga Kosova per ne Gjermani:

 Kontakt / rezervim: 
 Emailit: dergo e-mail

:: Partner

:: Turizem
:: Kredi me % te volitshme
:: Hotele Shqiperi
:: Hotel Sheraton Tirane
Lundrime me traget
Bari-Durres-Bari
Ancona-Durres-Ancona
Brindisi-Vlora-Brindisi


Me teper se 1900 hotele dhe apartamente ne Shqiperi, si Tirane, Durres, Sarande, Berat, .. rezervoni online  » me teper
Neckermann UrlaubsWelt
  © 2017 www.iliria agentur.com. Te gjitha te drejtat te rezervuara. Webkatalog Sponzorim Partneret Lidhje Impressum