Bileta trageti për Shqiperi e vende tjera.

Lundroni me agjensi trageti dhe partner të sigurt. Lundrimet per Shqiperi i realizojmë me Adria Ferries, që ështe një kompani me traditë shumë vjecare në treg. Perveq Shqiperise ne systemin poshte faqes mund te rezervoni bileta per anije edhe per Mal te Zi, Greqi e vende tjera.

Rezervoni bileta trageti online dhe kurseni.

Lundrime me traget

Ofertë speciale për sezonën verore 2024: Lundrim me traget Itali-Shqipëri deri 50% zbritje! Rezervoni tani bileta trageti online dhe kurseni!

✅  Rezervim direkt i biletave per anije online
✅  Një pasqyrë e çmimeve dhe orareve direkt në webfaqe
✅  Pagese e shpejt dhe e sigurte permes kreditkarte
✅  Bileta e tragetit dergohet direkt me email pasi te rezervohet
✅  Bileta eshte elektronike dhe nuk ka nevoje te shtypet

Linja Bari Durres lidhe Italine me Shqiperine dhe mbahet nga disa kompani lundrimesh. Nder kompanite me te njohura jane: kompania Adria Ferries, Grandi Navi Veloci dhe Ventouris Ferries. Ne pergjithesi realizohen 30 deri 40 lundrime ne jave me anije nga Italia per ne Shqiperi. Keto linja mund ti gjeni ne makinen e rezervimeve online. 

Bileta trageti Bari Durres

Duke qenë në qendër të vëmendjes për lundrimin në destinacione të tjera të Shqipërisë dhe Greqisë, Durresi është njëqytet i magjishëm me plazhe të mrekullueshme, histori të lavdishme dhe kulturë të pasur. Gjatë vizitës tuaj në Durres, do të kaloni momente të mahnitshme duke shijuar bukurinë e bregdetit Adriatik, duke eksploruar amfiteatrin e lashtë dhe qytetin e vjetër. Me një distancë prej vetëm 35 km nga Tirana dhe aeroporti, Durresi ofron një mundësi të lehtë për të arritur, dhe me portin e tij të madh, mund të udhëtoni me anije drejt destinacioneve të tjera në Shqipëri dhe Greqi. Tani është momenti i mirë për të rezervuar biletat tuaja për të filluar një udhëtim të mrekullueshëm në Durres.

Informacione per qytetin e Barit

Bari është një qytet i rëndësishëm dhe i bukur në bregdetin jugor të Italisë. Gjendet në regjionin e Puglias dhe është qendra administrative e këtij regjioni. Me një histori të pasur dhe një pozicion strategjik në Mesdhe, Bari është një qendër e rëndësishme kulturore, ekonomike dhe turistike.

Qyteti ka një karakter arkitektonik të ndryshuar, duke përfshirë prej ndërtimeve të lashta deri te arkitektura moderne. Në qendër të qytetit ndodhet një shesh i madh, ku vizitorët mund të gjejnë shumë lokale, restorante dhe dyqane të ndryshme. Bari është gjithashtu i famshëm për rrethinën e tij të vjetër, ku rrugicat e ngushta dhe shtëpitë e kalldrëmuara të kulluara japin një ndjesi të veçantë të atmosferës së vjetër të qytetit.

Në pjesën bregdetare të Bari, vizitorët mund të shijojnë pllazhet e bukura dhe të relaksuar në brigjet e Detit Jon. Përveç kësaj, Bari ka disa atraksione kryesore turistike, si Kisha e Shën Nikollës, një nga kishat më të njohura bizantine në Itali, dhe Kështjella e Bariut, e cila ofron një pamje të mrekullueshme të qytetit dhe detit.

Kultura dhe gastronomia janë gjithashtu pjesë e rëndësishme e Bariut. Vizitorët mund të shijojnë kuzhinën e pasur të Puglias, duke provuar pjata të tilla si orecchiette (pasta tipike lokale), frutti di mare (fruta deti), dhe olio extra vergine (vaj ulliri ekstra i virgjër). Në krah të kuzhinës së shijshme, Bari ka një jetë kulturore të pasur, duke përfshirë festivalë të ndryshme, evente artistike dhe shfaqje teatrale.

Përmbledhtas, Bari është një destinacion i mrekullueshëm për të zbuluar historinë, kulturën dhe bukurinë e Italisë së jugut.

R

NISJET ME ANIJE BARI-DURRËS

Më tepër informacione

Nisjet me anije nga Bari për në Durrës dhe ansjelltas, janë çdo ditë.

R

NISJET ME ANIJE ANCONA-DURRËS

Më tepër informacione

Nga Ancona niset trageti tri herë në jave. Të marteve, ejteve dhe shtuneve.

R

NISJET ME ANIJE TRIESTE-DURRËS

Më tepër informacione

Nisjet nga Trieste janë të marteve . Kthimet nga Durrësi të dieleve.

R

NISJET ME ANIJE BRINDIZI-SARANDË

Më tepër informacione

Nisjet nga Brindizi gjate sezones verore

Lundrime Itali per Greqi, Bari-Korfuz dhe Bari-Igumenica

Lundrimet nga Bari dhe Ancona për destinacionet e Greqisë si Korfuz dhe Igoumenica ofrojnë një përvojë të mahnitshme për udhëtarët që dëshirojnë të eksplorojnë bukurinë e ishujve dhe brigjeve greke. Bari, si një qytet bregdetar në jug të Italisë, është një pikë e shkëlqyer e nisjes për këto udhëtime të mahnitshme nëpër det.

Tragetët që lidhin Barin e Anconen me destinacionet greke janë të përshtatshme për të gjitha nevojat e udhëtarëve. Në dispozicion janë shumë linja trageti që ofrojnë shërbime të rregullta drejt këtyre destinacioneve. Kohët e udhëtimit ndryshojnë në varësi të destinacionit dhe kompanisë së tragetit, por udhëtimi zakonisht zgjat disa orë.

Korfuz është një nga ishujt më të bukur dhe të njohur të Greqisë, me plazhe të gjata me rërë të bardhë, ujëra të kaltër kristal dhe arkitekturë të karakteristikave veneciane. Ndërsa Igoumenitsa, qyteti bregdetar në jug të Greqisë, ofron një hyrje të shkëlqyer në brigjet e vendit dhe rrugën drejt destinacioneve të tjera të Greqisë.

Ancona, në anën tjetër, është një qytet bregdetar në bregdetin adriatik të Italisë, i njohur për portin e tij të madh dhe për të qenë një pikë tranziti të rëndësishme për udhëtimet në Greqi dhe në Ishujt e Jonit. Tragetët që lidhin Anconën me Greqinë dhe destinacionet e tjera bregdetare ofrojnë një opsion të përshtatshëm për udhëtarët që udhëtojnë drejt detit jonik dhe detit adriatik.

Për të planifikuar udhëtimin tuaj nga Bari dhe Ancona për Greqi, është e rekomandueshme të kontrolloni oraret e trageteve dhe të siguroheni që të rezervoni biletat tuaja në kohë. Kjo do t’ju sigurojë një udhëtim tërheqës dhe pa probleme nëpër det drejt këtyre destinacioneve të mahnitshme.

Share This