Fluturime per Tirane, rezervo online e kurse.

Çmime te lira te biletave avionit per Tirane dhe Kukes

Më poshtë kemi paraqitur disa çmime të biletave të aeroplanit për Tiranë dhe Kukes.
Për çmime tjera na kontaktoni në telefon, 0234-387431, email ose Whatsapp

Plani per disa fluturime per Tirane dhe Kukes

Fluturime Düsseldorf (DUS) – Tirane (TIA):
Për momentin ofrojmë vetem fluturime me tranzit

Fluturime München (MUC) – Tirane (TIA):

Për momentin ofrojmë vetem fluturime me tranzit.

Fluturime Frankfurt (FRA) – Tirane (TIA):

Çdo dite

Fluturime Dotmund (DTM) – Tirane (TIA):

Te marteve, ejteve dhe shtuneve

Fluturime Stuttgart (STR) – Tirane (TIA):

Për momentin ofrojmë vetem fluturime me tranzit

Fluturime Zürich (ZRH) – Tirane (TIA):

Për momentin ofrojmë vetem fluturime me tranzit

Fluturime Köln (CGN) – Tirane (TIA):

Për momentin ofrojmë vetem fluturime me tranzit

 

Fluturime Memmingen (FMM) – Tirane (TIA):

Te merkureve dhe dieleve

Fluturime Brüssel (BRU) – Tirane (TIA):

Te heneve dhe premteve

Fluturime Wien (VIE) – Tirane (TIA):

Te heneve dhe premteve

Fluturime Basel (BSL) – Tirane (TIA):

Te ejteve dhe dieleve

Fluturime Berlin (BER) – Tirane (TIA):

Te merkureve dhe dieleve

Perveq fluturimeve per Shqiperi, ofrojme edhe fluturime per Kosove, Maqedonine e veriut, Mal te zi dhe ne vendet e tjera te Evropes.

Merrni dëmshperblim deri 450 € për vonesen e aeroplanit tuaj.

Avioni juaj ështe vonuar apo fluturimi anuluar? Atëhere mos u brengosni aq shumë! Shfrytzoni ketë mundësi dhe perfitoni edhe deri në 450 € kompenzim!

Informohuni dhe përfitoni

Kërkesa behet online

është Gratis për ju

mbi 650.000 kliente kanë perfituar

avokatë të specializuar

Koha 3 minuta investim

Fairplane kudeset për rastin tuaj

shpejt. sigurt dhe pa ndonjë rrezik

vlenë për fluturime edhe

deri 3 vjetë të vjetra

Informacione per Tiranen

Fluturime per Tirane

Tirana është kryeqyteti dhe qyteti më i madh i Shqipërisë, i pasur me histori, kulturë dhe jetë urbane të gjallë. Këtu janë disa informacione për Tiranën, pikat turistike, aeroportin dhe restorantet:

Sheshi Skënderbej: Kjo është zemra e qytetit, një shesh i madh dhe i rrumbullakët që shërben si qendër e ngjarjeve dhe aktiviteteve në Tiranë. Në këtë shesh ndodhen ndërtesa të rëndësishme si Muzeu Historik Kombëtar dhe Teatri Kombëtar.

Xhamia e Et’hem Beut: Një ndër atraksionet kryesore të qytetit është xhamia e bukur e Et’hem Beut, e ndërtuar në shekullin e 18-të. Arkitektura e saj që ndriçon me motive detajuese është një manifestim i artit islamic në rajon.

Bunk’Art 2: Ky është një muze unik i vendosur brenda një bunkeri atomik që tregon historinë e regjimit komunist në Shqipëri. Vizitorët mund të eksplorojnë galeritë e ngjashme me labirint dhe të marrin një shikim të brendshëm në jetën nën regjimin komunist.

Blloku: Kjo ishte njëherë lagje e rezervuar për elitën politike, por tani është një qendër e jetës nate dhe të argëtimit. Me shumë lokale, restorante, bare dhe klube, Blloku është vendi ku rinia dhe të rinjtë e qytetit shkojnë për të festuar dhe argëtuar.

Mali i Dajtit: Një udhëtim me teleferik nga qyteti lart në malin e Dajtit është një eksperiencë e mahnitshme. Në kthesën e malit, një restorant ofron pamje të shkëlqyera të qytetit dhe një ambient natyror të mrekullueshëm.

Aeroporti “Nënë Tereza” (Tirana International Airport Nënë Tereza):

Aeroporti ndodhet jashtë qytetit, rreth 17 kilometra në veri-perëndim të qytetit. Përveç infrastrukturës së tij moderne, aeroporti ofron shërbime të ndryshme, duke përfshirë restorante dhe dyqane të qira.

Në aeroport, ka shumë mënyra për të shkuar në qytet, përfshirë autobusë, taksi dhe makinat me qira. Aeroporti është emëruar në nderim të Nënë Terezës, një figurë shumë të nderuar në kulturën dhe historinë shqiptare.

Bashkëpunojmë me kompani serioze

Keto kompani te me poshtme ofrojne Fluturime per Tirane nga shume qytete te Gjermanis dhe Evropes.

Eurowings

Air Albania

Croatia Airlines

Lufthansa

Austrian Airlines

Wizz Air

Al Italia

Kosovaairlines

Share This