Fluturime per Prishtine, rezervo online e kurse.

 

Oferta të lira të biletave Aeroplani për Prishtine

Më poshtë kemi paraqitur disa çmime të biletave të fluturimit për Prishtinë.
Perdorne edhe makinen e kerkimeve online, larte faqes dhe rezervoni me kohe fluturime per Kosove. Poashtu ne systemin larte mund te rezervoni bileta aeroplanit edhe per Gjermani.
Për çmime tjera na kontaktoni në telefon +49 (0) 234-387431, email ose Whatsapp.

Fluturime për Prishtine nga aeroporte të ndryshëm.

Fluturime Düsseldorf (DUS) – Prishtine (PRN):
Çdo dite

Fluturime Frankfurt (FRA) – Prishtine (PRN):
Te dieleve

Fluturime Stuttgart (STR) – Prishtine (PRN):
Çdo dite

Fluturime Hannover (HAJ) – Prishtine (PRN):
Çdo te shtune

Fluturime Memmingen (FMM) – Prishtine (PRN):
Çdo te marte, merkure, ejte, shtune dhe dille

Fluturime Köln (CGN)  – Prishtine (PRN):
Vetem ne sezonen e veres

Fluturime Malmo (MMX)  – Prishtine (PRN)
Te honeve dhe premteve

Fluturime Göteborg -Landvetter (GOT)  – Prishtine (PRN)
Çdo te shtune

Fluturime Hamburg (HAM) – Prishtine (PRN):
Te shtuneve

Fluturime München (MUC) – Prishtine (PRN):
Te heneve, merkureve, premteve, shtuneve dhe dieleve

Fluturime Dortmund (DTM) – Prishtine (PRN):
Çdo te hene, merkure, premte dhe shtune

Fluturime Brüssel (BRU) – Prishtine (PRN):
Çdo te hene dhe premte

Fluturime Zürich (ZRH) – Prishtine (PRN):
Çdo dite

Fluturime Basel (BSL) – Prishtine (PRN):
Çdo dite

Fluturime Bremen (BRE)  – Prishtine (PRN)
Te dieleve

Fluturime Helsinki  (HEL)  – Prishtine (PRN)
Çdo te premte

Merrni kompenzim deri 450 € për vonesen e aeroplanit tuaj.

Aeroplani juaj ështe vonuar apo fluturimi anuluar? Atëhere mos u brengosni aq shumë! Informohuni dhe beni kerkesen online dhe perfitoni deri në 450€ kompenzim!

Informohu dhe përfito

Kërkesa behet online

është Gratis për ju

mbi 650.000 kliente kanë perfituar

avokatë të specializuar

Koha 3 minuta investim

Fairplane kudeset për rastin tuaj

shpejt. sigurt dhe pa ndonjë rrezik

vlenë për fluturime edhe

deri 3 vjetë të vjetra

Fluturo per Prishtine

Fluturimi për në vendlindje është gjithmonë një emocion i veçantë. Për ata që janë në kërkim të një rrugëtimi të sigurt dhe të këndshëm drejt Kosoves apo Prishtines, fluturimet janë zgjidhja e duhur. Nga qytetet si Düsseldorf (DUS), Stuttgart (STR), Hamburg (HAM), Hannover (HAJ), Bremen (BRE), Dortmund (DTM), München (MUC), dhe Frankfurt (FRA), fluturimet drejt Prishtinës (PRN) ofrojnë mundësinë për t’u lidhur me familjen, të dashurit dhe kulturën e vendit të origjinës.

Aeroportet moderne dhe flotat e sigurta të linjave ajrore sigurojnë një udhëtim të mbarë për udhëtarët. Pavarësisht nëse udhëtoni për të festuar festat, për të vizituar familjen ose thjesht për të kënaqur një pushim në vendlindje, fluturimet e rregullta janë në dispozicion për të siguruar një udhëtim të rehatshëm dhe të këndshëm.

Nëpërmjet këtyre fluturimeve të drejtpërdrejta drejt Prishtinës, udhëtarët mund të përfitojnë nga shërbimi i shpejtë, komoditeti dhe mundësia për të shijuar një kohë të shkëlqyeshme me familjen dhe miqtë. Kështu që, nëse keni planifikuar një udhëtim për në vendlindje, mos hezitoni të zgjidhni fluturimet drejt Prishtinës nga këto qytete të rëndësishme të Gjermanisë për një udhëtim të paharrueshëm dhe të kujtimeve të mrekullueshme.” ✈️🏡🌍

Informacione per Prishtinen

Prishtina, kryeqyteti i Kosovës, shkëlqen si një qendër e aktivitetit të shumëllojshëm urban. Me infrastrukturë të zhvilluar, qyteti ofron shërbime të përsosura për banorët dhe vizitorët e tij.

Teatri është një nga qendrat kulturore kryesore të Prishtinës, ku shfaqen shfaqje teatrale, koncerte, shfaqje filmi dhe evente të tjera artistike. Ky institucion promovon artin dhe kulturën në mënyrë tërheqëse dhe ka një rol të rëndësishëm në jetën kulturore të qytetit.

Aeroporti Adem Jashari është porta hyrëse për Prishtinën dhe Kosovën në përgjithësi. Ky aeroport ofron lidhje të drejtpërdrejta me destinacione të ndryshme në Evropë dhe më gjerë, duke bërë të mundur udhëtime të lehta dhe të shpejta për udhëtarët.

Parku i Gërmisë është një nga pikat më të njohura të rekreacionit në Prishtinë. Ky park i madh ofron shtigje ecjeje, zona pikniku, dhe ambiente të mrekullueshme natyrore për të shijuar freskinë e ajrit dhe bukurinë e peizazhit. Në kohën e verës, parku bëhet një destinacion i përsosur për familjet dhe grupet e miqve që duan të shijojnë kohën jashtë në natyrë.

Pishina e hapur e Prishtinës është një vend popullor për t’u freskuar gjatë verës. Kjo pishinë ofron një ambient të këndshëm dhe të sigurt për të notuar dhe argëtuar për të gjitha grupmoshat. Me infrastrukturë të mirë-organizuar dhe ambient të bukur, kjo pishinë bëhet një destinacion i preferuar për banorët dhe vizitorët.

Liqeni i Batllavës është një destinacion natyror i bukur që ndodhet në afërsi të Prishtinës. Me ujë të pastër dhe pamje të mrekullueshme natyrore, ky liqen ofron mundësi për peshkim, piknik, dhe shëtitje relaksuese. Është një vend ideal për të shijuar qetësinë e natyrës në një ambient të qetë dhe të mrekullueshëm.

Stacioni i autobusëve është më shumë se një thjesht një pikë e transportit. Ai gjithashtu shërben si një qendër e jetës urbane, me dyqane, lokale, dhe ambiente të ndryshme për t’u eksploruar. Shpeshherë aty organizohen ngjarje dhe evente që e bëjnë atë një qendër të gjallë për aktivitete dhe për të shijuar kohën.

Universiteti i Prishtinës është një nga institucionet më të rëndësishme të arsimit të lartë në Kosovë. Me një gamë të gjerë programesh dhe fushash studimi, universiteti bën një kontribut të madh në zhvillimin e kulturës dhe dijes në vend. Përveç kësaj, kampusi i universitetit është një hapësirë e hapur e cila shpeshherë organizohet për evente kulturore dhe aktivitete studentore.

Këto atraksione tërheqëse rreth Prishtinës ofrojnë një përzierje të mrekullueshme të natyrës, kulturës, dhe jetës urbane, duke e bërë atë një destinacion tërheqës për të gjithë ata që duan të shijojnë gjallërinë dhe diversitetin e këtij qyteti dhe rrethinave të tij.

Foto me motive te Prishtines

drunje shekullore butrint
liqeni butrintit
pamje deti nga himara
butrint qyteti vjeter

Bashkëpunojmë me kompani serioze

Eurowings

Alitalia

Austrian Airlines

Lufthansa

Condor

Wizz Air

Coredon Airlines

Croatia Airlines

Share This